Czy jesteś w 36 tc lub dalej a Twoje dziecko nadal się nie obróciło?

Jeśli tak, sprawdź jak możesz mu pomóc się obrócić w sposób bardziej lub mniej tradycyjny, ale za to skutecznie!

Tradycyjnie:

  • pływanie, specjalne pozycje ciała, masaż
  • doktor lub położna może wykonać EVC – external cephalic version ( po polsku obrót zewnętrzny na główkę), które jest skuteczne w 50%
  • refleksologia, akupunktura , skuteczne w 60%
  • nasz własny umysł, który kontroluje ciało, czyli hipnoterapia – 80% skuteczności!!

Badania nad wpływem hipnozy na obrót dziecka. Dr Lewisa Mehl Madrony z Universytetu Medycznego w Vermont przeprowadził w 1992 roku badanie, w którym wzięło udział 100 kobiet, które zostały skierowane do badania przez ginekologów oraz drugie 100 ciężarnych, które odpowiedziały na ogłoszenie.

Były to tylko kobiety w ciąży powyżej 36 tygodnia, których dziecko było główką do góry. Dr Mehl-Madrona użyła tego samego skryptu hipnozy z 100 kobietami w badanej grupie i była to grupa porównawcza ze 100 kobietami, które nie miały hipnoterapii ( niektóre z nich miały zrobione w tym czasie obrót zewnętrzny na główkę dziecka).W grupie badawczej, matki zostały wprowadzone w hipnozę poprzez prowadzoną wizualizację, aż do uzyskania staniu głębokiej relaksacji.

Poproszono je, aby wyobraziły sobie, że och dziecko obraca się z łatwością i jest w poprawnej pozycji. Matki wyobrażały sobie, że ich macica staje się miękka i daje dziecku wystarczająco dużo miejsca na obrót. Poproszono matki, aby porozmawiały z dzieckiem, a terapeuta zachęcał dziecko do uwolnienia się z obecnej pozycji i skierowało głową w dół do porodu. Efektem badania było 81% obróconych dzieci w grupie poddanej hipnoterapii wobec 26% obróconych dzieci w grupie bez hipnoterapii. Dodatkowe 20% w tej grupie zostało obróconych poprzez zabieg obrócenia dziecka na główkę. Na początku sądzono, że przyszłe mamy będą wymagały około 10 godzin hipnoterapii, aby osiągnąć docelowy wynik. Podczas badania okazało się, że średnia ilość potrzebnych godzin to jedynie 4 i pół, a 40 kobiet, którym udało się obrócić dziecko, zrobiło to już po jednej sesji!

Teraz możesz sama posłuchać mojego nagrania relaksującego, aby wspomóc proces przekręcenia się dziecka.

Posłuchaj ze strony lub ściągnij na swój telefon klikając 3 kropki.

Posłuchaj go minimum 3 razy i skomentuj, jeśli Ci pomogło!

Relaksacja dla obrotu dziecka (Hypnobirthing Poland 2019)