Inne przyczyny niepłodności (niż podawane przez lekarzy)

 

Jest obecnie tydzień bezdzietności. W kilku kolejnych postach postaram się przedstawić przyczyny bezdzietności z mojej perspektywy, na planie fizycznym, emocjonalnym i duchowym. Może znajdziesz w tym tekście zastosowanie do swojej sytuacji, a może dowiesz się o czymś nowym, o czym jeszcze nie słyszałaś? 

Przyczyny z planu fizycznego/biologicznego:

Niedopasowanie antygenowe. Nie jest tym czym myślisz. Nie chodzi o typowy konflikt serologiczny, o jakim często słyszymy w ciąży (sama mam grupę 0Rh-, a mój mąż B+). Kluczem, o jakim mówi @Emil Piasecki, autor kilku książek na temat antygenów, m.in. “Niewidzialna TRansfuzja” jest fakt bycia sekretorem (wydzielaczem) lub non-sekretorem antygenow, które są nie tylko we krwi, ale przede wszystkim w ślinie, spermie i wydechu. Niedopasowanie antygenowe i bycie z partnerem (kobietą lub mężczyzną)., który jest wydzielaczem i którego antygeny cię “atakują” , można zaobserwować przede wszystkim w “niewyjaśnionych” , chronicznych chorobach autoimmunologicznych, takich jak RZS, choroby tarczycy, wysypki skórne , AZS, choroby układu oddechowego, astma i inne. Oraz niepłodność. Wiedza o działaniu ludzkich antygenów na organizmy jest znana już od od lat 50-60 ubiegłego wieku, ale niestety została zapomniana / nierozwijana, niepogłebiana z różnych przyczyn.

 

Oczywiście jest “lek” na tego typu niepłodność, a jest to invitro, które po prostu usuwa te antygeny z komórki jajowej/plemników i dzięki temu ludzie, którzy 100 lat temu by nigdy nie mieli ze sobą dzieci, teraz mogą je mieć. Można to oczywiście lepiej, bardziej fachowo wyjaśnić, ale możecie o tym posłuchać w serii wykładów na YT “Rody Krwi” .

 

Suma sumarum, zawsze w historii ludzkości były pary, które nie mogły mieć dzieci. Jedynym wyjściem kiedyś dla nich byłą adopcja lub zdrada (wtedy jeszcze nie było badań genetycznych, więc ok 20% ojców wg różnych badań wychowywało nieswoje dziecko)

 

Więc : jesli jestes z partnerem , z którym macie inne grupy krwi, a szczególnie, jesli masz grupę 0/Rh- i jeśli jednocześnie masz chorobę/choroby typu autoagresywnego, to wiedz, że niestety może być tak, że niepłodność i te choroby mają tą samą przyczynę – antygeny Twojego partnera. I choć ciężko ten fakt zaakceptować, czasem, jak to mówi Pan Emil, lepsza jest surowa prawda niż życie w pięknym kłamstwie. Emil Piasecki poświęci wiele lat, aby zbadać przyczynę śmierci swojej żony, która zmarła na RZS, a wyniki jego badań, a raczej analiz tego, co już odkryto, ale “zakryto” są wg mnie bardzo wartościowe i dużo odkrywają. www.antygeny.pl 

 

Kolejną przyczyną niepłodności, o której się nie mówi, a jest istotna jest

weganizm i brak tłuszczów zwierzęcych w diecie.

Dieta wegańśka jest obecnie coraz bardziej popularna, ale niestety po pierwszym ok poł do roku wspaniałym samopoczuciu, prowadzi do wyniszczenia organizmu u wielu ludzi i problemów z nastrojem, hormonalnych, zzębami, układem kostnym, rozrodczym, trawiennym itd. 

Przyczyny psychosomatyczne (konflikty biologiczne blokujące psychikę)

Dlaczego warto spróbować recall healing/czyli totalnej biologii/ czyli medycyny germańskiej , aby uleczyć swoją niepłodność? Po pierwsze dlatego, że analizowanie siebie wg tej metody jest bezpłatne, nic nie kosztuje, po drugie dlatego, że jest meeega skuteczne. 

Sama wyleczyłam się /oraz jestem w procesie uleczania / z kilku “chronicznych” chorób, które w pradowpodobnie ciągle byłyby częścią mojej rzeczywistości, gdyby nie to wejrzenie i praca nad soba tą metodą.

Na czym to polega? Przede wszystkim na zadaniu sobie pytania:

 • Dlaczego nie chcę mieć dzieci?
 • Dlaczego bezpiecznie (dla przetrwania) jest nie mieć dzieci?

 

Oczywiście nie pytamy swojej świadomej jaźni, ale umysłu podświadomego, którego reakcje rządzą naszym układem wydzielniczymi, gruczołami i hormonami.

 

Odpowiedzi szukamy nie tylko w swoim życiu, ale też u swoich przodkiń do 7 pokoleń wstecz, i nie tylko po linii prostej , ale u tych przodkiń, z ktorymi jesteśmy połączone matrycą trójek ( https://totalnabiologia.com.pl/jak-dziedziczymy-choroby-cz-2/

 

Odpowiedzi, jakie mogą przyjść to:

 • “Przez dzieci można umrzeć podczas porodu, dlatego lepiej nie zachodzić w ciążę” Poród = śmierć np. Matki (linia przodków)
 • “NieeŚmierci dzieci podczas porodu lub do 3ech lat – blokujący żal- szukamy u przodkiń, cioć itd (system trójkowy)
 • Gwałty w rodzie (powodują endometrioze w kolejnych pokoleniach, a ta uniemożliwia często zajście w ciążę)
 • “Małe dziecko – to same problemy, dużo stresu” (np. Pierwsze dziecko 3 mesiące w inkubatorze, następnie niepłodność wtórna)
 • Samica / Samiec Alfa w stadzie – “ja nie mogę mieć dzieci, tylko samiec/ samica Alfa” – np. Dominująca mama, teściowa, z którą często masz do czynienia, podświadomie rywalizujesz
 • Traumy porodowe- mózg wybiera bezdzietność jako formę ochrony przed traumą 
 • Lęki finansowe/ lęki dotyczące “braku”, na poziomie podświadomym, wiadomość dla mozgu “ teraz nie jest dobry okres do rozmnażania się”
 • Konflikt “plugastwa” (więcej tu: https://www.youtube.com/watch?v=xT0YkKPNrrI&fbclid=IwAR3sy_7F-2bxUxwhOKJ5X9hNa72rTcqgawp6Ni4x5bZBj34elM0hpbaWn9E)
 • Obniżenie swojej wartości (np. Poprzez komentowanie lub nawet jeden komentarz kogos innego)

 

Co dalej z tym robić?

Jak już odszukasz konflikt lub konflikty odpowiadajace za blokady przed ciążą/dzieckiem w obecnym momencie życia, jest wiele metod , które mogą pomoc w przepracowaniu ich, czyli “przeżyciu”, dożyciu do końca, przebaczeniu sobie / innym. Np: 

Przyczyny z planu duchowego.

Wg Sergieja Łazariewa, autora kilkunastu książek m.in. “Diagnostyka Karmy”, jedną z przyczyn niepłodności , która spotyka coraz więcej osób jest duże przywiązanie duszy do idei “Dziecko”. Jesli traktujemy coś jak Boga, dajemy temu więcej energii i jest dla nas najważniejsze w życiu, to oddalamy się od tego. Aby uchronić nas przed zbytnim przywiązaniem, nie dostaniemy tego w życiu, będziemy się od tego oddalać poprzez np. poronienia. Jedynie pracując nad przywiązaniami duszy, dla której na pierwszym miejscu powinna byc relacja z Bogiem, możemy pozwolić sobie na więcej w życiu. Jedynie brak przywiązań, dobroduszność, brak obmawiania sprawi, że Bóg obdarzy nas , lub przyjdzie do nas to, co jest dla naszej duszy najlepsze. Zaufanie Bogu i przede wszystkim wdzięczność Mu za to, co obecnie posiadamy, czego doświadczamy, będzie bramą dla WIĘCEJ.

Z kolei zbytnie przywiązanie do “idealności” dziecka, aby było np. Chłopcem, albo szczególnie zdolne, lub perfekcyjne, przyniesie mu choroby wrodzone lub nabyte.

Obserwując obecny świat nie trudno zobaczyć, że jest pełen zazdrości, obmawiania, braku zadowolenia z tego, co się posiada, co przekłada się na ciągłą pogoń za pieniądzem i dobrami materialnymi. Posłuchaj kilku wykładów Łazariewa, aby przekonać się, czy to dotyczy Ciebie. Choć często jego wykłady są trudne do słuchania, szczególnie dla kobiet, które zarzucają mu bycie mizoginem, jednakże warto przyjrzeć się swoim wartościom, co stawiamy na pierwszym miejscu w życiu?