Niesamowite doświadczenie hipnoporodu oczami położnej i instruktorki HB

Kristen Olberz jest położną w Portland i certyfikowaną instruktorką Hypnobirthing. Spośród ponad 1500 porodów, których była świadkiem, około 300 to porody z użyciem hb. Kirsten została przyciągnięta do tej metody, ponieważ „pomaga ona matkom czuć się dobrze z tym, co dzieje się podczas porodu, oraz czuć się i być w pełni wspieranym przez personel i bliskich, czuć się bezpieczna i wzmocniona”. “Doświadczenie narodzin jest naturalne, ziemskie, ale też duchowe, święte” mówi Kirsten, a tych aspektów nie można w pełni zrealizować i docenić, kiedy dominuje przemoc i chaos.

Główna różnica, którą połozna zauważa w przypadku rodzin, które wybierają Hypnobirthing w porównaniu z innymi metodami: „Wchodzą do sali porodowej z namacalnymi narzędziami i praktyczną wiedzą na temat tego, co potrafi ich ciało. Nawet gdy sprawy przybierają inny obrót (i naturalny poród nie jest możliwy), moim życzeniem jest aby czuli się przygotowani i mogli z akceptacją sprostać tym zwrotom akcji”. Innymi słowy, jeśli interwencja medyczna okaże się konieczna, mama i tata mogą nadal korzystać z technik relaksacji i komfortu, których uczy Hypnobirthing, aby zachować spokój i obecność w czasie, który może stać się emocjonalny i trudny.

„Matki emanują cichą siłą” – mówi Wildner, inna certyfikowana nauczycielka hypnobirthing oraz autorka książki Intencja Matki: Jak przekonania kształtują poród . „Ojcowie zaś, po kursie hypnobirthing, zwykle zapewniają pełne miłości wsparcie, które tworzy bardziej intymne i zrelaksowane doświadczenie podczas porodu”. „Uczyłam w szkole rodzenia przez prawie 10 lat; jednak nie widziałam nigdy tak zrelaksowanych, pełnych spokoju porodów, które widziałem na filmie o Hypnobirthing. Kiedy dowiedziałam się więcej o połączeniu umysł / ciało, zaczęłam zauważać to połączenie oraz więcej takich porodów, i cały mój paradygmat narodzin się zmienił. “

Zarówno Kirsten, jak i Wildner opisują dzieci urodzone tą metodą jako bardziej świadome, obecne i ogólnie spokojniejsze. „Wyglądają, jakby były od razu gotowe być tutaj ze swoimi rodzinami” – mówi Olberz.

KORZYŚCI Z HYPNOBIRTHINGU

  • To naturalna forma łagodzenia bólu. Nie powoduje skutków ubocznych dla Ciebie ani dziecka.
  • Może zapewnić więcej komfortu, odprężenia i ulgi podczas porodu.
  • Może zmniejszyć stres i lęk podczas porodu.
  • Pozwala zachować czujność i przytomność.

Pomaga stworzyć to lepsze doświadczenie poporodowe.

„Jeśli kobieta czuje, że podjęła najlepsze decyzje w swoich konkretnych okolicznościach porodowych, to bez względu na to, jak przebiegał poród, okres połogu jest łatwiejszy. Jeśli jej dziecko jest spokojniejsze, a dzieci urodzone z hypnobirthing takie są, mamie i tacie jest znacznie łatwiej! Kiedy matka-dziecko jest zanurzone w pozytywnych naturalnych hormonach porodowych, to wszystko jest łatwiejsze , a matki wydają się być odmienione i wzmocnione ”- mówi Wildner. Kristen dodaje, że jeśli kobieta ma doświadczenie porodowe, w którym czuła się wysłuchana i wspierana, rzadziej ma depresję poporodową lub zespół stresu pourazowego.

MITY ZWIĄZANE Z HIPNOZĄ

  • Hipnoza to forma kontroli umysłu lub prania mózgu.
  • Hipnoza wprowadza Cię w głęboki sen.
  • Osoba, która została zahipnotyzowana, nie ma wolnej woli.
  • Nie możesz wykonywać zwykłych zadań i funkcji, jeśli jesteś zahipnotyzowana
  • Nie jesteś świadoma tego, co się dzieje wokół ciebie, kiedy jesteś pod wpływem hipnozy.