***TRAUMA PORODOWA***

Witajcie!
Pewnie wiecie już z moich poprzednich postów, że pracuję także z kobietami, które doświadczyły ciężkiego porodu lub innych traumatycznych okołoporodowych wydarzeń i chcą zmniejszyć mentalne i psychologiczne (a nawet biologiczne) efekty tych wydarzeń w swoim życiu.
Takich kobiet niestety jest w Polsce dość sporo, a biorąc pod uwagę obecną sytuację , będzie ich jeszcze więcej.
Jakie symptomy po porodzie mogą Cię zaniepokoić i wskazują na przebycie traumatyzującego doświadczenia okołoporodowego? Wystarczą 2-3 z poniższych symptomów:
-Problemy ze snem, poczucie ciągłej gotowości, drażliwość
-Utrata pamięci związana z wydarzeniem lub odwrotnie – flashbacki, koszmary
-Smutek, ataki paniki, problemy z koncentracją
-Unikanie myślenia i mówienia o wydarzeniu, złość, paraliż emocjonalny
Jeżeli przed ciążą i porodem cieszyłaś się stabilnym zdrowiem emocjonalnym i psychicznym, a teraz jest to zaburzone i oddziałuje w negatywny sposób na twoją codzienność, np:
-Masz mniej energii, jesteś mniej obecna w relacji z dzieckiem, -partnerem (niż byś chciała)
-Unikasz okazywania lub przyjmowania oznak emocji
-Nie chcesz wychodzić, unikasz ludzi, nawet bliskich
-Łatwo się denerwujesz, przesadnie reagujesz
Możesz w łatwy sposób, podczas trzech sesji przewijania “3 step rewind” pracować nad usunięciem tych objawy i odzyskać większy spokój i poczucie kontroli. Sesje polegają na wprowadzeniu w relaks i w czasie głębokiego relaksu ponownie przechodząc i przypominając sobie dane wydarzenie w odpowiedni, specjalny , prowadzony sposób, likwidujesz połączenie między wspomnieniem, a jego biologiczna , pełną stresu odpowiedzią ciała.
Cena za całość terapii (3 sesje po 1-1.5h) to 450zł, ale teraz możesz zapisać się na nie w cenie jednej sesji – 150 zł. Twój przypadek ( w sposób anonimowy) posłuży mi jako “case study” do uzyskania certyfikatu praktyka tej metody.
W 2019 roku ukończyłam w Edynburgu kurs z Alex Heath z  Traumatic Birth Recovery. Jestem także certyfikowaną hipnoterapeutką po London College of Clinical Hypnotherapy oraz dyplomowana instruktorką metody Katherine Graves Hypnobirthing (KG Hypnobirthing) – kurs ukończony w Glasgow w 2018.
Od tamtej pory moja ścieżka, juz w Polsce, związana jest z pomaganiem kobietom w okresie okołoporodowym , robieniem spotkań, szkoleń oraz warsztatów w tym obszarze.